Fark ettiniz mi?

Erkekler bile daha materyalist artık. Bile diyorum çünkü yıllardır moda uydurmasıyla kandırılan, sevgi eşittir pahalı hediye denklemi içine işlenmiş seyirci kitlesinin kadınlar olduğunu kabul etmemiz gerekiyor.

Ortaya atılan tezimize dönersek; dikkat edin, bir kaç yıl önce hangi yaş grubundan olursa olsun erkeklerin yanında iş çantasından başka bir ek göremezdik. Şimdi ya bir sırt çantası ya bir torba dikkatimi çekiyor. ‘What if’ hali onları sarıp sarmalamış durumda; şöyle olursa çantamda şu var tamam iyiyim. Ama ya böyle olursa ne yaparım, o yok!

Eşyalara bağımlı halde yaşıyoruz, yaşıyorum, hala. Oysa Yaratıcı insanı eksiksiz bir paket olarak yaratmış. Yolumuzu bulabiliriz, yürüyerek ve koşarak mekanımızı değiştirebiliriz. Gördüklerimizi ve duyduklarımızı aklımıza not alabiliriz. Hatta ve hatta can sıkıntımızı eşyaya muhtaç olmadan giderebiliriz. Ama malesef şu modern şehir düzeninde bu üstün insan vasıfları prematür halde kaldı.

Medyanın arzusu ile şekillenen toplum baskısı ve beynimizdeki prangalar bizi özgürce koşmaktan alıkoyuyor. Potansiyelimiz şekillenemiyor. Şekillenebilmesi için çok fazla alternatif yola sapmak gerekiyor. Kısacası hayatı kendimize zorlaştırıyoruz.

Materyalizm iliklerimize işlemiş durumda.

(Bu yazının oralardan başlayıp buralara gelmesi beni bile şaşırttı.)


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s