Huzursuzluk tacirleri

Terör her zaman aynı şey oldu, kim adına ne adına olursa olsun hiç değişmedi.

Açıkça sebebimiz şudur deseler bile inanmayın. Eğer adı terör örgütüyse hatta bir adının olması bile gerekmez, yaptığı teröre benziyorsa tek amacı vardır. İnsanları öldürmek değil, o sadece bayılarak yedikleri bir yan ürün. Mesaj vermek değil, iletişimin can acıtması gerekmediğini biliyor olmalılar.

Tek bir amacı var, huzuru bozmak.

Huzur yoksa sanat yok güzellik yok zerafet yok. Güzele giden yollar kapanıyor, bu bir. Huzur yoksa sinirlilik hakim, akıl yalpalıyor, sağduyu yok, anlayış az ve herkes tetikte. Huzur yok ve stres var, gözler iyiye odaklanamıyor, dünya kararıyor, kara kararlar alınması teşvik ediliyor. Ve hiç bir gerçek sebebi yok.

İnternet çağında yaşamanın kötü yanlarından biri de kesinlikle bu. Haber gereğinden fazla hızlı ulaşıyor, gerekenden fazla kişiye.

( Fazla açıksözlü olmamaya çalışıyorum çünkü yanlış anlaşılıyorum böyle konularda. Aslında anonim yazdığım bu yerde, anlamak isteyen, istediği gibi anlasın. Yine de hakkımı bir sonraki-veya ondan sonraki veya daha da sonraki…-yazıya saklıyorum. )

Yapay gerçekliğin doğurduğu yapay stresler var. Günlük hayatımızı bu denli etkilemese daha güzel insanlarız biz aslında. Kalbimiz temiz, ruhumuz iyi. Ama bütün bu yapay gerçeklikler ve onların doğurdukları bizi uzun süre, veya medyanın istediği kadar uzun diyelim, etkiliyor. Kararlarımızı yaşayışımızı ona göre ayarlıyoruz. Sonra bi zaman gelip de bir kaç saniyeden daha uzun kendi kendimize kalabilirsek eğer zihnin derinlerindeki bir düşünce kendini belli edebiliyor: Ben böyle davranmazdım, niye?


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s