Anlaşılabilmek

Okuyup okuyup ‘bişey anlatıyor ama anlamıyorum’ dediğim bloglardan olmak istemiyorum. Ama şu anda biraz öyle malesef. Bunun bir kaç sebebi var.

Zihinsel sebebi zihnimin karışık olması ve bu karmaşayı çözmek için vaktimin olmadığına kendimi inandırmış olmam. Gereksiz bir sürü iş için vaktim var ama bunun için yok evet, tabi. Neyse ki zamanım daralıyor, hesap vereceğim yakında.

Duygusal veya arkaplandaki nedeni yazdıktan sonra hemen yayımla/zamanla butonuna basmazsam o yazının hiç gün yüzü göremeyeceğini bilmemden kaynaklanıyor. Mükemmeliyetçiyim, malesef. Şu dönemde her şeyi törpülemeye çalıştığım gibi onu da törpülemeye çalışıyorum. Ama blog için sonuç yarı anlaşılır yarı anlaşılmaz yazılar oluyor, kusuruma bakmayın. Fikirlerimi daha net aktarabilmek istiyorum aslında ama başladıktan sonra bir bakıyorum çok açılmışım, geri dönüp limana bağlanmak da anlamsız geliyor. Elimde de denizin ortasında salınan gemiciklerden oluşmuş bir blog kalıyor.

Ama düzeleceğim ve düzelteceğim yavaş yavaş, biraz daha sabır rica ediyorum. Başarılı bir kompozisyon gibi bir sahilden başlayıp karşı limana bağlanacağım inşallah. Adım adım, kulaç kulaç.

Bir de şöyle bir durum var;

Bu blog bir şiir blogu değil ama yazarın ruhunda şiirsellik var. Dolayısıyla her yazılanı anlamazsanız dert etmeyin, yazılanın ötesini anlarsanız da şaşırmayın.

 

Öyle işte. Bu yazı da artık bu yazının durması gerekmediğinde kendi kendini yok edecektir.

Kafası karışıktan sevgilerle.


Anlaşılabilmek’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s