Hatalarımdan biri

Benim hatam, herkesin saf gerçeği görmek için kıvranıyor olduğunu düşünmek. O yüzden anlayabileceğini düşündüğüm herkese bildiğim bütün gerçekleri anlatmaya çalışmak. No way*. Canım, insanlar kendi inşa ettikleri yalanlarla çok mutlu. Yani mutlu değilse de mutlu çünkü rahat. İnsanlar acı talep etmiyorlar genelde, sırf bişeyler iyiye gidecek, gerçekler biraz daha özgür dolaşacak diye. Yo, değiller. Malesef. Sen de her zaman her gerçekte öyle değilsin bunu da bil. Aklına örnek gelmiyor, bilirim ama sen de mükemmel bir gerçek arayanı değilsindir. Ama aramaktan vaz geçme. Yeter ki vaz geçme. Gerçek sandığın aldatmacaların yerine asıl gerçekler gelebilir böylece. Kendi elindekilerle yetinme, sorgula. Rahman’a tamamen dayanmadığı sürece.
*yolu yok/hadi canım/mümkün değil. Bu bir blog yazısı değil(-di) düşünce yazısı ve düşünürken ana dilim yetmiyor malesef bu yoz dünyada.


Hatalarımdan biri’ için 4 yanıt

  1. Gerçekler fark etmek zor değil. Ancak ağır… Kolaya kaçmak olarak görüyorum ben bunu. Bu dünya iyi insanlara göre değil. Bu dünya hayvanlara göre hiç değil. Artık değil… Her şey çok güzel olamaz mı diye düşünürüm bazen. Dünyanın tamamı olmasa dahi büyük bir kısmı huzuru, refahı yakalayamaz mı? Bu asla olmayacak. Çünkü bir anlamı var çekilen acıların. Görmeyen gözlerin, duymayan kulakların… Fenalık olmazsa, imtihan olur mu? Kaderin üstündeki kadere dikiyoruz gözlerimizi. Sonra olsun diyorum. Olsun, en azından yerim-yurdum belli olsun. Safımdan ayrı kalmayayım yeter. Dünyayı düzeltemeyiz belki artık. Yani insanları… Vazgeçersek, boş veririz sınav kağıdı. Sınıfta kalırız. Gayret, ha gayret. O bunu görmek istiyor. Gayret?

    Liked by 2 people

    1. Öyle kesinlikle öyle. Ama garip bir şekilde acı çekmeyi seven yazarlar var, şair ruhlu insanlar ve arabesk teyzeler var. Eğer yazar acısını diğerlerinin acısını bir damla olsun azaltmak için kullanıyorsa hiç bir zaman kaybetmiyor. Yazılarını özledik Senbiyah. Gayret etmek elimizden gelen tek şey, yanımızda birilerinin daha yürüdüğünü görmek en büyük desteğimizken bizi onlarsız bırakma. Yürümeye devam et, istediğin kadar yavaş, bir adım bir adımdır bir harf bir harf. Yakınındaki insanları boşver/hoşgör uzaktakileri kurtar, belki?

      Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s