Oku

Her şeyi okumalıyız. Okumalıyım. Doğduğumuz gibi ölmek istemiyorsak eğer okuyor olmamız gerekiyor. Ve doğduğumuz gibi < (XX + XY) / 2 = sen > ölmemeliyiz de. Genlerimizin ötesiyiz, biz genlerden ibaret değiliz. Bir arıyı güzel beslediklerinde başına taç takılacak kıvama geliyorsa, kendini güzel besle.

Bedenini besle, içindekilerin ne olduğunu anlamak için internete danışman gereken, yemek taklidi yapanları değil doğanın milyarlarca yıldır topraktan bitirdiklerini ye.

Duyularını besle, güzeli gör güzeli anlamaya çalış. Etraftaki her şey korkunç görünse dahi güzeli bulabilirsin, her şey bitmiş değil. Ve bunu başarabildiğimizde-yeniden başlayacağız, güzellikle.

Oku, öğren, fark et. Çünkü bilgi kelimelerle damla damla akan en güzel besindir. Aklını besle. Çünkü sen beslemezsen her taraftan gelen düşman saldırısı gibi reklamlar, medya ve türlü çeşit yalanlar dolduracak aklının günlük kapasitesini.

Ruhunu besle, güzel sohbetler et. Ama denizin ortasına çapa atmışçasına yalnızlığımda kimi bulayım da konuşayım? Aç oku Kitap’ı. Vaktinin bir parçasını, ruhunun kenar köşesini verirsen en güzel sohbetin çoktan yazılmış ve seni beklemekte olduğunu göreceksin.

Eline ne geçerse oku diyemiyorum ama ilgini ne çekerse onu oku. Okumakta insanı iyileştiren bişeyler saklı. Ve yakında beni iyileştiren kitaplara dair planlarım varlar. Vaatler verip azını tutan çoğunu tembelliğine kurban eden bu parmaklardan çok da bir şey ummayın aslında ama ne olursa olsun planlar güzel şeyler 😉


Oku’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s