Teşekkür

Bu sayfaya gözü değen her birinize ayrı ayrı teşekkür etmek isterim. İyi ki varsın, iyi ki buradasın sevgili göz. Teşekkür ederim 🙂

Bir şey fark ettim ve sonra defalarca doğru olduğunu gördüm: Hayat teşekkürler ile dönüyor. Yani zaman her türlü geçiyor elbette ama teşekkür edenlerin yaşamı mutlaka güzele dönüyor. İçten bir teşekkür çok yol kat ettiriyor.

Teşekkür ederim hayatıma‘ diyen bir sosyal medya insanı vardı mesela, o teşekkür ettikçe güzel şeyler geliyor, güzel şeyler geldikçe o daha çok teşekkür ediyor. Bu bir döngü. Ancak bizim başlatabileceğimiz bir döngü. Hayata,

-bana çok şahane bi şeyler getirirsen ancak o zaman teşekkür ederim sana,

değil,

-o kadar güzelsin ki teşekkür ederim varlığına,

demek gerek anladığım kadarıyla.

Mesela bir yemek yapılmış önlerine konmuş, bütün amcalarım eleştirir(biraz da gurmedir hepsi ayıptır söylemesi) ”şusu eksik, busu fazla ama elinize sağlık” diyerek. Aralarında biri kocaman kocaman över, yemeğin ne kadar lezzetli ne kadar muhteşem olduğunu abartarak, hissederek, yaşayarak ifade eder ve sonrasında ekler ”ama şusu olsaymış iyiymiş”. Tahmin edin aralarında en rahat, en bereketli yaşayan kim? Teşekkürünü saklamayan, sona iliştirmeyen, rahat ve keyifle öven. Her biri benim canım ama bu tespit inanın doğru.

Daha çok teşekkür etmek için de güzeli görmeye başlamak gerek. Bunu başardıktan bir süre sonra ‘bu felaketi hak edecek ne yaptım?‘ isyanları ‘bu güzelliği hak edecek ne yaptım ki?‘ sevinçlerine dönüşüyor.

En kısa sürede o noktada buluşmak üzere,

Hayırlı cumalar,

Sade.


Teşekkür’ için 3 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s