Aşk pazarlığı

Hiç bıkmadığım, müptelası olduğum, bulamadığımda yoksunluğa girdiğim hobimdir; insanları dinlemek.

Bu sıralar en sevdiğim(ve karşıma çokça çıkan) versiyonu ilk buluşmalara şahit olmak, kulak kabartmak.

Çokça dinledim; anlamlı bir sonuç çıkarabileceğim örneklem büyüklüğüne eriştim. Ve artık diyorum ki pazarlıktır bu aşk görüşmeleri. Kurallar basit: Önce karşı tarafın ederini belirlersin sonra o değere karşılık senin neler verebileceğini sıralarsın.

‘hayatımı kolaylaştırdığın için teşekkür ederim” (yazıyı yazarken birebir bunu da duydum).

Görüştüğüm biri, tek tek sayıyordu, ”tamam o iş bende, bunu da hallederiz, onu da yaparız”. Ancak ben böyle bir şeyi talep ettiğimi hatırlamıyorum. Sev beni, yanımda iyi ol, ben de senin yanında iyi hissedeyim. Hayatın yürünecek bütün yollarında, yanımda senin sıcaklığını hissedeyim, benim için yeterli.

Sayılarla aram iyi değil, biliyorsunuz ya, insanlara sayısal, faydasal değerlerin biçilmesi de bence hiç kabul edilebilir bir durum değil. Elbette çoğu insan bunu bilinçli bir kurban pazarlığı, bir doblo satışı(ehehheeh) olarak yapmıyor. Ama yine de biraz bilinçlenmesek mi?

İnsanlar kuyuya benzer, diyor Ahmet Hamdi, içlerinde boğulabiliriz.

İçinde boğulacağım, kendi nefesimi kaybedeceğim bir kuyu mu beklediğim diye soruyorum kendime. Değil. Evet insanlar derindir, güzeldir, büyüler de. Ama boğulmaya niyetim yok. Ne de kimseyi boğmaya hakkım…

Hayatımı kolaylaştırma bana, güzelleştir. Benim yaşayacak bir hayatım ve senin de aynı şekilde yaşayacak bir adet hayatın var. Birbirimize dolanmayalım ama süsleyelim, parlatalım, şerbetleyelim. Sonuç olarak elimizde iki adet güzel yaşanmış, hikayesi anlatılınca dinleyenin hoşuna giden iki hayat olsun, olmaz mı?

Bence olur. Çok da güzel olur. Oldu. (:


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s